Назва – це обов’язкова умова існування фірми, яка може визначати її рід діяльності. Найменування юр. особи включає організаційно – правову форму та напрямок діяльності підприємства. Зміна назви юридичної особи – відповідальний крок, який потребує чимало зусиль. Це з тим, що про найменування юридичної особи зазначені переважають у всіх документах. Нова назва має бути затверджена найвищим органом підприємства. А також відображено у новій редакції статуту, даних та виписці з ЄДР, витягах з ЄДР, дозволах, ліцензіях та інших документах, що стосуються юр. особи. Крім цього, зміна назви потребує перереєстрації платником ПДВ чи єдиного податку, виготовлення нового друку. При виборі назви необхідно дотримуватись деяких правил. Вони вказані у Наказі Мін’юсту № 368/5 від 05.03. 2012 р. «Про затвердження вимог до написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки». Процедура зміни назви:
- Вибір нової назви.
- Прийняття рішення про зміну.
- Підготовка статуту в новій редакції.
- Підготовка необхідних документів.
- Звернення до державного реєстратора для проведення необхідних реєстраційних дій.
- Внесення даних до ЄДР реєстратором.
- Отримання Опису та Виписки з ЄДР .
- Перереєстрація платником ПДВ або Єдиного податку.
Перереєстрація платником ПДВ або Єдиного податку. Відповідно до Податкового кодексу, після перейменування юридичної особи – платника ПДВ необхідно перереєструватися. Такі дії необхідно вчинити протягом 10 днів після реєстрації змін. Для перереєстрації у податковій, як платник ПДВ, необхідно подати заяву за Формою №1 – ПДВ з позначкою «перереєстрація». Платники єдиного податку також мають повідомити контролюючі органи про зміни. Це можна зробити шляхом подання заяви щодо застосування спрощеної системи оподаткування. 1. Заява про держ. реєстрації змін (за формою №3). 2.Протокол загальних зборів (на яких було прийнято рішення про зміну назви) або рішення (підписи засвідчуються нотаріально). 3. Статут, викладений у новій редакції (підписи засвідчуються нотаріусом). 4.Квитанція про сплату адміністративного збору. 5.Довіреність (у разі надання документів представником). Терміни проведення змін Протягом 24 годин після надходження документів будуть проведені відповідні реєстраційні дії. Після реєстрації змін Ви отримуєте:
- Опис.
- Випис з ЄДР.
- Довідка з управління статистики.
- Новий друк.
- Нове вилучення (витяг) платника ПДВ або ЄП.
Процедура зміни назви фірми не є простою і потребує уважного та професійного підходу. Якщо у Вас виникла потреба зміни назви компанії, ми гарантовано виконаємо всі дії щодо реєстрації змін даних. А також замінимо всі необхідні для здійснення діяльності свідоцтва та дозволу.