Тимчасовий дозвіл на проживання (ВВНЗ) на підставі дозволу на працевлаштування необхідний кожному іноземцю, який бажає працювати на території України. ВВНЖ дає можливість іноземцям законно перебувати на території України. Тимчасовий дозвіл на проживання (ВВНЗ) – це документ, що засвідчує особу іноземців на території України та підтверджує дозвіл на їхнє тимчасове проживання в Україні. Отримання ВВНЗ регулюється такими законодавчими актами, як:
- Наказ МВС України № 618 «Про затвердження Тимчасового порядку розгляду заяв для оформлення постійного посвідки на проживання та тимчасового посвідки на проживання» від 30.12.2014 м.
- Постанова КМУ № 251 «Про затвердження Порядку оформлення, виготовлення, а також видачі постійного посвідки на проживання та тимчасового посвідки на проживання, технічного опису їх бланків та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2002 року № 1983» від 28.03.12 р.
Термін дії ВВНЗ на підставі працевлаштування ВВНЖ на підставі працевлаштування видається на строк, аналогічний терміну дії дозволу на працевлаштування. Тобто якщо дозвіл на працевлаштування діє протягом 1 року, то і ВВНЗ видається на 1 рік. Якщо дозвіл видано на 3 роки, відповідно і ВВНЗ видається на 3 роки. Цей термін може бути продовжено необмежену кількість разів, але водночас не може перевищувати термін дії паспортного документа іноземця. Державне мито Потрібно також звернути увагу на те, що за отримання тимчасового посвідки на проживання стягується державне мито у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За продовження терміну дії тимчасового посвідки на проживання держ. мито сплачується у такому ж розмірі. Для того, щоб отримати ВВНЗ на підставі працевлаштування, іноземцеві необхідно зібрати необхідний пакет документів:
- Заява на оформлення ВВНЗ на підставі працевлаштування.
- Чотири кольорові фотографії (розмір 3 ,5 х 4,5).
- Паспортні документи іноземця з довгостроковою візою (з візою Д).
- Копії сторінок паспортного документа, з особистими даними про іноземця, з перекладом українською мовою (завірені нотаріально). Квитання про сплату держ. мита.
- Копія довідки, перелік документів до територіальних органів чи підрозділів ДМС, за місцем проживання в Україні. Цікаво! 18 липня Кабінет Міністрів України з ініціативи Мінекономрозвитку ухвалив низку рішень на користь бізнесу. Рішення були розроблені за підтримки Офісу ефективного регулювання та Команди підтримки реформ при Мінекономрозвитку. Найбільше в цих рішеннях нас цікавлять ті, які стосуються працевлаштування іноземців. Уряд спростив процедуру працевлаштування іноземців. Відповідне рішення передбачає скасування можливості відмови в оформленні посвідки на підставі того, що дата в’їзду в Україну передує даті отримання дозволу на працевлаштування. Очікуваний результат таких змін – відкритість України для висококваліфікованих іноземних фахівців, а також зменшення навантаження на ГМСУ. Але у цих змінах є один нюанс. ДМСУ зазначає, що на даний момент вони не можуть посилатися на ці законодавчі акти і проводити залежні від них процедури за новими правилами. Причина цього в тому, що на даний момент ці законодавчі акти ще не опубліковані і не набрали законної сили. Як тільки вони наберуть законної сили, процедура отримання посвідки на працевлаштування зміниться.